A.N.B.U

29. prosince 2008 v 11:19 | Admin

ANBU
ANBU, což znamená "Temná strana", je ve skutečnosti zkratka pro Ansatsu Senjutsu Tokushu Butai (暗殺戦術特殊部隊) (Volně přeloženo jako "Zvláštní a taktická vraždící skupina"). ANBU pracují přímo pro Kageho. Tito specializovaní ninjové pracují obvykle ve skupinách po čtyřech až pěti členech. Členové nosí masky, které jsou založené na znamení zvěrokruhu. Zvířecí masky, které nosí slouží k utajení jejichi identity a odlišují se tak od normálních shinobi. Nosí standartní uniformy, které se skládají z černého a šedého brnění. Také mají tetování na levém rameni, ženy v ANBU ho mají na pravém, aby se rozeznalo pohlaví mezi členy. Někteří členové nosí,od standartních uniform, černé a bílé pláště.
ANBU chrání vesnici v mimořádném ohrožení, podnikají mise do nepřátelských zemí a vypořádají se s mimořádně silnými ninji. Jsou odpovědní za atentáty a úkoly vyžadující vysoce kvalifikované ninji. Většina ANBU nosí na zádech Ninjaken (Krátké katany) a znají do detailů uspořádání lidského těla. Pomocí Kanashibari no Jutsu (Paralyzující technika) mohou členové ANBU paralyzovat soupeře a ten je pak otevřeně vystaven útoku. S Jigyaku no Jutsu (Technika obrácení času) mohou ANBU získat zprávy, které si už osoba nepamatuje.

Známí členové ANBU

Hatake Kakashi - Stav neznámý, Kakashi je bývalý kapitán ANBU. Bojoval s Peinem z Akatsuki, ale není úplně potvrzeno jestli žije nebo zemřel.
Kurosuki Raiga - Zemřel, bývalý ANBU ze Skryté Mlžné, páchá sebevraždu vlastními blesky, když padá z útesu.
Momochi Zabuza - Zemřel, bývalý ANBU ze Skryté Mlžné. Byl expertem na tiché zabíjení. Umírá, když podlehne zraněním Gatových mužů.
Morino Ibiki - Žije, Ibiki je šéfem Listových mučících a vyslýchacích jednotek.
Uchiha Itachi - Zemřel, Itachi je bývalý kapitán ANBU, kterým se stál ve 13 letech. Umírá v souboji se Sasukem, když je zraněn a podlehne své nemoci, kterou trpěl.
Uzuki Yuugao - Žije, členka ANBU, její milenec byl Gekkou Hayate.
Yamato (Tenzou) - Žije, bývalý ANBU ze Skryté Listové, nyní dohlíží na Tým Kakashi a má Mokuton, který měl pouze První Hokage.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama